KONST / Litografier / Färglitografi 7819595
*
nr 781 9595
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi , Lowell Nesbitt, 1981, 118/200, motivets mått: 60 x 86, Liljor
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 19:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 20:43:25
1
500 kr
1/10 10:58:05
2
200 kr
1/10 17:56:02
3
350 kr
1/10 19:45:34
3
450 kr
1/10 19:51:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik liljor litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 781 9595
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi , Lowell Nesbitt, 1981, 118/200, motivets mått: 60 x 86, Liljor
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 20:43:25 | 1 | 500 kr |
1/10 10:58:05 | 2 | 200 kr |
1/10 17:56:02 | 3 | 350 kr |
1/10 19:45:34 | 3 | 450 kr |
1/10 19:51:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik liljor litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16